Poradnik początkującego

W Łódzkim Klubie Oyama Karate NEKO działa kilka sekcji, w których trenują dzieci. Przyjęło się, że przygodę z karate można rozpocząć już w wieku 6 lat, ale wiele zależy tu od predyspozycji dziecka. Dlatego zawsze zachęcamy rodziców do przyjścia z pociechą na trening, by na własnej skórze (i rodzice, i dzieci) przekonali się, jak wyglądają nasze zajęcia. Jeśli się spodoba, zapraszamy do podjęcia wyzwania także… rodziców. Zajęcia dla młodzieży i dorosłych prowadzone są w grupach według stopnia zaawansowania. Szczegóły w zakładce Nasze sekcje – harmonogram treningów. Należy dodać, że wielu dorosłych, od lat związanych z klubem, zawodników, to właśnie rodzice, którzy pewnego dnia przyprowadzili dzieci na trening. Wielu z nich zostało, mimo że ich pociechy zmieniły zainteresowania i nie trenują już karate. W naszym klubie z powodzeniem ćwiczą osoby, które treningi rozpoczęło po 40., a nawet po 50. roku życia. 

Najstarszy czynny zawodnik jest po siedemdziesiątce!

Zajęcia prowadzą licencjonowani instruktorzy z wieloletnim stażem treningowym.

Jak zacząć?

Wystarczy przyjść na zajęcia! W pierwszych dwóch treningach uczestniczysz na prawach gościa – nie ponosisz żadnych opłat – przychodzisz i trenujesz.
Jeśli się spodoba, do 10. dnia każdego miesiąca należy opłacić składkę członkowską za dany miesiąc (w jej ramach ćwiczący ma prawo do uczestniczenia w zajęciach wszystkich naszych sekcji), a dodatkowo – we wrześniu ubezpieczenie i opłatę rejestracyjną na rzecz Oyama PFK w Krakowie. Raz do roku, także we wrześniu, wypełniamy deklaracje członkowskie (do pobrania na stronie).

Pierwszy trening

Radzimy od razu uczestniczyć w treningu, a nie obserwować go z ławeczki. Rodzice, jeśli tylko mają takie życzenie, mogą oglądać wysiłki swoich dzieci.

Na początek wystarczy strój sportowy. Trenujemy boso. Po pierwszym egzaminie na stopień uczniowski kyu potrzebować będziemy karate-gi, czyli potocznie (choć nieprawidłowo) mówiąc – kimona. Na pewnym stopniu zaawansowania dobrze jest także zaopatrzyć się w ochraniacze na stopę/goleń oraz piąstkówki/rękawice.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *